26 Ocak Dünya Gümrük Günü kapsamında Bölge Müdürlüğümüz ve Bağlantı Gümrük Müdürlüklerimizde çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir.


Bölge Müdürümüz Osman GÖLLÜCE, Sarp Gümrük Müdürü Mehmet KESKE ve Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü V. Akif LALE Dünya Gümrük Günü Kapsamında Artvin Valisi Sn. Ömer DOĞANAY'ı makamında ziyaret etti.


Bölge Müdürümüz Osman GÖLLÜCE, Sarp Gümrük Müdürü Mehmet KESKE ve Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü V. Akif LALE Hopa Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Kubilay BÜLTE'yi makamında ziyaret etti.


Dünya Gümrük Günü çerçevesinde Bölge Müdürümüz Osman GÖLLÜCE'nin de katılımlarıyla Bölge Müdürlüğü, Hopa Gümrük Müdürlüğü ve Sarp Gümrük Müdürlüğü personeli ile birlikte Sarp Yolbaşı Hudut Takım Karakolu ve karakol içerisinde bulunan Şehitlik ziyaret edilmiştir. Şehitlerimiz mezarları başında anılmış ve mezarlarına karanfil bırakılmıştır. Cuma namazı öncesinde Aziz Türk Milletinin  bekâsı için ebediyete intikal etmiş tüm Şehitlerimiz ve halen Afrin'de ülkemizin bekâsı için mücadele veren Kahraman Mehmetçiğimiz için Bölge Müdürlüğümüz personelininde katılımıyla Hopa liman camiinde Yasin-i Şerif ve Fetih Suresi okutulmuştur.Sarp Gümrük Müdürlüğü ve Hopa Gümrük Müdürlüğünde gelen-giden yolculara ve şoförlere Dünya Gümrük Günü münasebetiyle çiçek ve çikolata ikram edilmiştir.


Sarp GTİ Müdürü İbrahim TOMUL Bölge Müdürümüz Osman GÖLLÜCE'yi ve Sarp Gümrük Müdürü Mehmet KESKE'yi makamlarında ziyaret etti.


Aktaş Gümrük Müdürlüğümüzde Dünya Gümrük Günü etkinlikleri çerçevesinde Ardahan Valisi Sn. Mehmet Emin BİLMEZ, Aktaş Mülki İdare Amiri Sn. Bedirhan İMAMOĞLU, Aktaş GTİ Müdürü Özgür KARAASLAN ve Müdürlük personelinin katılımlarıyla ile Atatürk anıtına çelenk sunulmuş, saygı duruşunda bulunulmuş ve İstiklal Marşı okunmuştur.Türkgözü Gümrük Müdürlüğümüzde ikincisi düzenlenen Posof ilçesi öğrencilerinde, Gümrükle alakalı farkındalık yaratılması için ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda "Gümrük" konulu resim; ortaöğretim 9, 10, 11 ve 12. sınıflarda "Gümrük" konulu kompozisyon yarışması yapılmış, Posof Kaymakamı Enver YILMAZ ve Posof İlçe Milli Eğitim Müdür V. Esra Ezgi DEMİRCİ ile Halitpaşa Yatılı Bölge Ortaokulu ziyaret edilmiş olup, okul müdürleri ve öğretmenlerinin katılımıyla her iki kategoride dereceye giren 1. , 2. ve 3. öğrencilere hediyeleri takdim edilmiştir. Türkgözü Sınır Kapısını kullanan vatandaşlarımıza ikramlarda bulunulmuştur.Rize Gümrük Müdürlüğümüzde hizmet binası önünde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra; Müdürlüğümüze bağlı Okutur Antrepo, Akkuş Antrepo ve Riport Rize Limanı ziyaret edilmiş ‘Dünya Gümrük Günü’nün’ anlamı ve önemi ile 2018 yılı için belirlenen   ‘Ekonomik Kalkınma için Güvenli Bir İş Ortamı’ sloganı hakkında bilgiler verilmiş olup; ziyaretimiz sırasında gelecek nesillere Dünya Gümrük Günü’ nü tanıtmak  ve gümrüklerimizi  anlatmak amacıyla vatandaşlarla sohbet edilmiş ve  çeşitli ikramlar yapılmıştır. Ayrıca Riport Rize Liman sahası, Kısım Amirliği ve  Liman Polis Merkezi de ziyaret edilmiştir.