Bölge Müdürlüğümüz koordinesinde Hopa Ticaret ve Sanayi Odasında 18.12.2018 tarihinde “Ticaretin Kolaylaştırılması” konulu değerlendirme toplantısı düzenlendi

 


T.C. Batum Başkonsolosu Makbule KOÇAK ve Hopa İlçe Kaymakamı ve Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri V. Abdurrezzak CANPOLAT başta olmak üzere resmi kurum temsilcileri ve STK temsilcileri ile sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda mevcut durum analizi ve gelecek beş yıllık dönemin planlanması için görüş ve değerlendirmeler paylaşıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Bölge Müdürümüz Sayın Osman GÖLLÜCE tarafından Ticaretin Kolaylaştırılması Eylem Planı ile ilgili hazırlanan sunumla konuya yönelik çalışmalara ilişkin kısa bilgiler verildi.
Daha sonra, toplantıya katılan sivil toplum örgütleri ve firma temsilcileri, bu proje ile amaçlanan hususların tüm paydaşlarla işbirliği içinde hayata geçirilmesi, kara ulaşımı ve dış ticarette yaşanan sorunlar ve beklentileri ile ilgili düşüncelerini paylaştı ve Batum Başkonsolosu Makbule KOÇAK, Bölge Müdürümüz Osman GÖLLÜCE, Doğu Karadeniz Bölge Müdürü Aydın GÜLER ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı XI. Bölge Müdürü Yrd. Avni SAĞIR tarafından çözüm önerileri ile birlikte sorular ve beklentilerine ayrı ayrı cevap verildi.